Kullanım Alanları

Bireysel Kullanım
Karasal altyapı veya GSM haberleşmesinin yetersiz ve sorunlu olduğu yerlerde bireysel kullanıcılar için düşük maliyetli çözümlerden yüksek hız ve kotalı paketlere farklı çözümler bulunmaktadır.

CCTV Güvenlik Sistemleri
CCTV kameralarınıza erişim için ihtiyaç duyduğunuz Uydu Haberleşme Altyapısı ClickNET tarafından sağlanmaktadır. Karasal hatlar ile erişimin olmadığı yerlerde uydu üzerinden sağlanan haberleşme sistemi ile uzak noktalardaki kamera görüntülerinize erişim mümkün olmaktadır.
– Sabit IP adresi ile kameralar üzerinde tam kontrol imkanı
– Uydu ekipmanlarının hızlı kurulumu ile en kısa zamanda erişim imkanı.
– Güvenli. Karasal hatlardan bağımsız olması sebebiyle harici erişimlere kapalıdır.

İnşaat Firmaları
Karasal altyapının olmadığı yurt içi veya dışında farklı ülkelerde şantiyelerin internet, telefon gibi iletişim ihtiyaçları yüksek hız ve kotalı ClickNET paketleri ile hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Kırsal Bölgeler
Karasal hatların olmadığı, GSM haberleşmesinin yetersiz olduğu kırsal kesimler için en uygun çözüm uydu haberleşmesidir. Düşük maliyetli ve hızlı kurulum ile değişik hız ve kotalı uydu internet paketlerini kullanmak mümkündür.

Doğalgaz ve Petrol Tesisleri
Bu tip tesislerde ve bunlara ait iletim hatları üzerindeki istasyonlarda bulunan ve işletme açısında kritik öneme haiz sistemlerin haberleşme ihtiyacı uydu üzerinden sağlanmaktadır.

Akaryakıt İstasyonları
Kırsal kesimlerde bulunan akaryakıt istasyonlarının haberleşmesi için uydu haberleşmesi en uygun çözüm olarak tercih edilmektedir. Uydu üzerinden kesintisiz ve hızlı erişim en kısa zamanda sağlanabilmektedir.

Uydu Back-Up Sistemleri
Sürekli olarak kesintisiz iletişim gerekli olduğu sistemlerde karasal hatlarla birlikte kullanılan uydu sistemleri zorunlu olan yüksek elverişlilik oranını sağlamaktadır.

Afet Yardım Kuruluşları
Tüm haberleşme sistemlerinin yetersiz kaldığı ve devre dışı olduğu felaket durumlarında uydu haberleşmesi en güvenilir haberleşme aracı olarak tercih sebebidir.