Sık Sorulan Sorular

  • ClickNET Uydu İnternet Servisini Kullanmak İçin Nelere İhtiyacım Var?
   ClickNET uydu internet sisteleri coğrafyadan bağımsız kapsama olanı olan her yerde çalışmaktadır. Öncelikle evinizde veya işyerinizde hizmetin alınabilmesi için 1set uydu ekipmanı satın alınması gereklidir. Uydu ekipman setleri bulunduğunuz lokasyona ve seçeceğiniz yahclick paketlerine göre 74cm/ 98 cm anten, 1watt/2watt BUC ve HN9260/HN9460 uydu modemi olarak çeşitlilik göstermektedir. Ekipman setinde yer alması gereken Anten, BUC ve Modem konusunda firmamız yetkili personeli sizlere yardımcı olacaktır. Sonrasında gereken modem ile ethernet girişi olan bilgisayarınız arasında uygun uzunlukta bir kablo veya kablosuz bir router üzerinden yahclick internet hizmetinin keyifli dünyasına girmek olacaktır.
  • Kurulumu Kolay mıdır?
   Kurulum yetkili servis merkezlerimiz tarafından yapılmakta olup öncelikle anteniniz için duvar, çatı, bahçe gibi uygun olan yerin saptaması yapılmakta, anten montajından sonra anten ile modem ve modem ile bilgisayarınız arasındaki kablolama yapılmaktadır. Son olarak sistem testi yapılarak çalışır durumda tarafınıza teslim edilir..
  • Kendim Kurabilir miyim?
   ClickNET sisteminin kurulumu sadece yetkili servislerimiz tarafından yapılabilmektedir.
  • Kablosuz İnternet olarak Kullanabiliyor muyum?
   Müşterilerimiz isterse uydu modem ile birlikte kendi kablosuz internet ekipmanlarını kullanabilirler. Fakat çıkabilecek problemler ClickNet ‘in sorumluluğunda değildir.
  • Ödemem Gereken Fiyatlar Nelerdir?
   Bir defaya mahsus aktivasyon için BTK bedeli, ekipman ve kurulum fiyatı ile seçeceğiniz paket ile ilgili aylık ödemelere ek olarak vergiler olacaktır. Detaylar için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.
  • Faturalandırma ve ödeme ne şekilde yapılıyor?
   Ekipman bedeli ve kurulum siparişte alınmakta olup, ilk aylık bedel ve aktivasyon ücreti, aktivasyonun ilk yapıldığı gün alınır. Aylık bedeller her ayın takip eden gününde faturalanıp, tahsil edilecektir. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.
  • Benim İçin Uygun Paketi Nasıl Belirleyeceğim?
   Kullanım oranı ve kullanıcı sayısına göre paketlerin belirlenmesinde ClickNET ekibi size yardımcı olacaktır.
  • Paketimi Nasıl Değiştirebilirim?
   Kampanyalı bir paket alınmadığı veya özel bir anlaşma yapılmadığı sürece bir üst veya alt pakete geçiş yapılabilmektedir. Paket değişikliğinden kaynaklana bilecek ekipman değişimi konusunda lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.
  • Taşınma Durumunda Neler Yapılması Gerekir?
   Firmamızı arayarak yetkili servis merkezimizin ekipmanları söküp yeni lokasyonunuza kurulumunu gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Yeni lokasyonunuzdan kaynaklı mevcut anteninizin ebadının büyümesi gerekli olursa gerekli bildirim tarafınıza yapacaktır.
  • Servisin İptali Durumunda Ek Ücret Ödeyecek miyim?
   Kullanıcı sözleşme süresinden önce veya bağlı olduğu bir kampanya var ise kampanya şartları dışında erken iptal talep ediyorsa servis iptal ücreti ödeyecektir. Bu durumlar dışında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
  • İnternet Hızımı neler etkiler?
   Yahclick internet servislerini kullanırken hız , bilgisayarınızın veri indirme/yükleme hızı ve ayarları, o anki internet kullanım yoğunluğu, erişmek istediğiniz internet sayfasının büyüklüğü gibi bir çok faktöre bağlı olarak paketlerde belirtilen hıza göre değişiklik gösterebilir.
  • İnternetim çok yavaşladı nedeni ne olabilir?
   ClickNET servislerinde AKK ( Adil Kota Kullanımı) uygulanmaktadır. AKK sadece indirme limitiniz baz alınarak uygulanmaktadır. Veri indirme limitinizi aşmanız durumunda seçeceğiniz paket oranında hızınız bir gün boyunca düşecektir. Hızınızın artması için Jeton alımı veya daha önceden alınmış jetonların kullanımı yapılabilir.
  • AKK(Adil Kota Kullanımı) ‘ na girip girmediğimi nasıl anlarım?
   Mevcut kota ve jeton detaylarınızı web sayfası üzerinden veya ilgili uygulamayı bilgisayarınıza indirerek takip edebilirsiniz.
  • Jeton nasıl satın alınıyor?
   Jeton önceden alınarak veya anlık alınarak kullanılabilir. Jeton ücretleri seçmiş olduğunuz pakete göre değişiklik göstermektedir. Her jeton sadece kendi paketi için kullanılabilir. Önceden alınmış olan jetonlarınızı servis süreniz boyunca geçerlidir. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.