Sık Sorulan Sorular

  • ClickNET Uydu İnternet Servisini Kullanmak İçin Nelere İhtiyacım Var?
   ClickNET uydu internet sisteleri coğrafyadan bağımsız kapsama olanı olan her yerde çalışmaktadır. Öncelikle evinizde veya işyerinizde hizmetin alınabilmesi için 1set uydu ekipmanı satın alınması gereklidir. Uydu ekipman setleri bulunduğunuz lokasyona ve seçeceğiniz yahclick paketlerine göre 74cm/ 98 cm anten, 1watt/2watt BUC ve HN9260/HN9460 uydu modemi olarak çeşitlilik göstermektedir. Ekipman setinde yer alması gereken Anten, BUC ve Modem konusunda firmamız yetkili personeli sizlere yardımcı olacaktır. Sonrasında gereken modem ile ethernet girişi olan bilgisayarınız arasında uygun uzunlukta bir kablo veya kablosuz bir router üzerinden yahclick internet hizmetinin keyifli dünyasına girmek olacaktır.
  • Kurulumu Kolay mıdır?
   Kurulum yetkili servis merkezlerimiz tarafından yapılmakta olup öncelikle anteniniz için duvar, çatı, bahçe gibi uygun olan yerin saptaması yapılmakta, anten montajından sonra anten ile modem ve modem ile bilgisayarınız arasındaki kablolama yapılmaktadır. Son olarak sistem testi yapılarak çalışır durumda tarafınıza teslim edilir..
  • Kendim Kurabilir miyim?
   ClickNET sisteminin kurulumu sadece yetkili servislerimiz tarafından yapılabilmektedir.
  • Kablosuz İnternet olarak Kullanabiliyor muyum?
   Müşterilerimiz isterse uydu modem ile birlikte kendi kablosuz internet ekipmanlarını kullanabilirler. Fakat çıkabilecek problemler ClickNet ‘in sorumluluğunda değildir.
  • Ödemem Gereken Fiyatlar Nelerdir?
   Bir defaya mahsus aktivasyon için BTK bedeli, ekipman ve kurulum fiyatı ile seçeceğiniz paket ile ilgili aylık ödemelere ek olarak vergiler olacaktır. Detaylar için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.
  • Faturalandırma ve ödeme ne şekilde yapılıyor?
   Ekipman bedeli ve kurulum siparişte alınmakta olup, ilk aylık bedel ve aktivasyon ücreti, aktivasyonun ilk yapıldığı gün alınır. Aylık bedeller her ayın takip eden gününde faturalanıp, tahsil edilecektir. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.
  • Benim İçin Uygun Paketi Nasıl Belirleyeceğim?
   Kullanım oranı ve kullanıcı sayısına göre paketlerin belirlenmesinde ClickNET ekibi size yardımcı olacaktır.
  • Paketimi Nasıl Değiştirebilirim?
   Kampanyalı bir paket alınmadığı veya özel bir anlaşma yapılmadığı sürece bir üst veya alt pakete geçiş yapılabilmektedir. Paket değişikliğinden kaynaklana bilecek ekipman değişimi konusunda lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.
  • Taşınma Durumunda Neler Yapılması Gerekir?
   Firmamızı arayarak yetkili servis merkezimizin ekipmanları söküp yeni lokasyonunuza kurulumunu gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Yeni lokasyonunuzdan kaynaklı mevcut anteninizin ebadının büyümesi gerekli olursa gerekli bildirim tarafınıza yapacaktır.
  • Servisin İptali Durumunda Ek Ücret Ödeyecek miyim?
   Kullanıcı sözleşme süresinden önce veya bağlı olduğu bir kampanya var ise kampanya şartları dışında erken iptal talep ediyorsa servis iptal ücreti ödeyecektir. Bu durumlar dışında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
  • İnternet Hızımı neler etkiler?
   Yahclick internet servislerini kullanırken hız , bilgisayarınızın veri indirme/yükleme hızı ve ayarları, o anki internet kullanım yoğunluğu, erişmek istediğiniz internet sayfasının büyüklüğü gibi bir çok faktöre bağlı olarak paketlerde belirtilen hıza göre değişiklik gösterebilir.
  • İnternetim çok yavaşladı nedeni ne olabilir?
   ClickNET servislerinde AKK ( Adil Kota Kullanımı) uygulanmaktadır. AKK sadece indirme limitiniz baz alınarak uygulanmaktadır. Veri indirme limitinizi aşmanız durumunda seçeceğiniz paket oranında hızınız bir gün boyunca düşecektir. Hızınızın artması için Jeton alımı veya daha önceden alınmış jetonların kullanımı yapılabilir.
  • AKK(Adil Kota Kullanımı) ‘ na girip girmediğimi nasıl anlarım?
   Mevcut kota ve jeton detaylarınızı web sayfası üzerinden veya ilgili uygulamayı bilgisayarınıza indirerek takip edebilirsiniz.
  • Jeton nasıl satın alınıyor?
   Jeton önceden alınarak veya anlık alınarak kullanılabilir. Jeton ücretleri seçmiş olduğunuz pakete göre değişiklik göstermektedir. Her jeton sadece kendi paketi için kullanılabilir. Önceden alınmış olan jetonlarınızı servis süreniz boyunca geçerlidir. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.